Arteterapeutická skupina Hrazeno pojišťovnou

Lze prohloubit vnímání svého těla a emocí? Jaký vliv má bytí v přítomnosti na naše tělo a mysl? Jaký je efekt laskavého zájmu o sebe? Lze najít propojení mezi vědomým a nevědomým v nás? Vztah k sobě i ke svému tělu se zrcadlí ve vztazích s okolím. A jak se k tomu všemu vztahuje psychoterapeutický expresivní směr – arteterapie?

Malování, aktivní imaginace, prvky bioenergetiky (práce s tělem) – to všechno nám bude pomáhat k ponoření se do různých koutů vlastní duše a těla, do vzpomínek i aktuálních prožitků, pro jejichž vyjádření nám mohou chybět slova. Ta pak nacházíme v psané formě. Své zážitky a postřehy tedy zreflektujeme nejen na papíře, ale také verbálně ve skupině.

Krátkodobá arteterapeutická skupina je vhodná pro zájemce, kteří nejsou v uspokojivém vztahu sami se sebou, s tělem nebo emocemi. Mají zájem o sebepoznání a změnu v životě.

Tato forma péče může sloužit jako intenzivní doplněk dlouhodobé individuální terapie. Nedoporučujeme, aby v průběhu programu pacient zároveň absolvoval jiný skupinový program.

V deseti setkáních si budeme postupně všímat svých potřeb, naslouchat nevyjádřeným emocím, vnímat hranice našeho vnitřního a vnějšího světa.

Ve skupině bude maximálně 8 účastníků, což otevírá možnost individuálního přístupu ke každému. Umět malovat, ani vřelý vztah k malování není podmínkou. Tříhodinové setkání poskytuje dost času na sdílení v kruhu.

Skupina je uzavřená. To znamená, že nebudeme přibírat nové členy v průběhu. Prosíme tedy, abyste před přihlášením zvážili, zda-li se můžete zúčastnit všech setkání.

Krátkodobá malá arteterapeutická skupina může být vhodná pro ty, kdo mají zájem o sebepoznání, sebevyjádření, relaxaci. Případně může sloužit jako doplněk léčby jinými prostředky.

Lektor: BcA. et Bc. Ing.  Radka Josková

Pravidelná setkání budou probíhat vždy ve čtvrtek od 17:45 do 21:00 v prostorách Pobytového stacionáře Psychosomatické kliniky.

Adresa: Nad Lávkou 105, 160 00 Praha 6 – Vokovice (popř. Vokovice 790)

Nový běh začne v dubnu 2024

Termíny v dubnu: 25.

Termíny v květnu: 2., 9., 16., 23. a 30.

Termíny v červnu: 6., 13., 20. a 27.

Hlaste se prosím na recepci nebo přes email klinika@psychosomatika.cz

 

Arte víkendy s terapeutkou Radkou Joskovou

Program vhodný nejen pro absolventy stacionářových programů Psychosomatické kliniky, ale i pro další zájemce o sebepéči a seberozvoj.

Dvoudenní víkendový program umožní věnovat se do hloubky předestřenému tématu, a to formou výtvarné činnosti, aktivních imaginací, práce se sny, s tělem (tato část vychází zejména z bioenergetiky, mindfullnes a prvků dalších směrů), verbálním sdílením i „deníkovému“ psaní.

Termíny pro rok 2024: 

23. – 24. 3. 2024

25. – 26. 5. 2024

14. – 15. 9. 2024

23. – 24. 11. 2024

Arte víkend proběhne při počtu nejméně 6 a maximálně 8 účastníků.

Cena za víkend (5 x 3 hodiny): 3 700 Kč (zahrnuje výtvarné potřeby, nápoje).

Při přihlášení je nutné uhradit zálohu ve výši 2 000 Kč.

Můžete volit jednotlivé víkendy, pokud bude volné místo. Zálohy jsou vratné pouze formou nahrazení v jiném termínu.

Lektorka: Radka Josková, joskova@psychosomatika.cz

Přihlašovat se lze přes e-mail: klinika@psychosomatika.cz

 

Zavolejte, napište nám nebo vyplňte formulář níže.