Intenzivní (nejen) arteterapeutický denní stacionář
Pro koho je program určen?
Pro ty, kteří trpí psychosomatickými potížemi, tedy například chronickými bolestmi, autoimunitními onemocněními, chronickou únavou a podobně, stejně tak pro pacienty úzkostné a depresivní. Je nutná předběžná konzultace s praktickým lékařem a jeho doporučení.
Soustředíme se na vnímání emocí, mysli, těla, sebeobrazu.
Budeme používat prvky mindfullness, bodyterapie, relaxační techniky, aktivní imaginaci. Budeme psát. Povídat si. Ale především budeme kreslit/malovat, tedy vyjadřovat se a tvořit “rukama na papíře”.
Neočekává se výtvarná zdatnost. Není ani podmínkou láska k malování.
Stačí ochota k otevřenosti a zvědavost na jiný, bezeslovný, způsob sebevyjádření a komunikace.
Denní součástí stacionáře jsou verbální skupiny.
S MgA. Vendulou Wichsovou, Ph.D. se zkusíte “nezbavit vlastní hravosti” a propojit své tělo a představivost. A to vše s lehkostí a hravou formou.
Dvakrát se setkáte s Mgr. Danou Obermajerovou, s kterou se budeme bavit o racionální výživě v praxi a o tom, co konkrétně řešíte. Poté si společně uvaříte a ochutnáte ukázkové menu.
Všechno výše zmíněné spolupůsobí na rozšíření sebepojetí, sebepoznání a sebepéče. Skupinová atmosféra podporuje získání vhledu, integraci a propojení často segmentovaných částí v oblasti emocí, somatických prožitků a nevědomých přesvědčení a přispívá k léčení traumatických vzpomínek.
Termín stacionáře: 5. – 28. 8. 2025, úterý – středa – čtvrtek v čase od 9 do 15 hod (tedy 4 týdny, 12 dnů po 6 hodinách)
Účastníci programu potřebují:
Přihlásit se na recepci: klinika@psychosomatika.cz
Vyplnit dotazník.
Domluvit si osobní úvodní konzultaci s terapeutkou.
Zařídit si neschopenku se svým lékařem, psychiatrem.
Zavázat se k účasti po celou dobu trvání stacionáře (12 šestihodinových setkání během srpna 2025).
Složit zálohu k příspěvku na výtvarný materiál 1.000 Kč.
(Příspěvek na suroviny pro jedno společné vaření bude upřesněn v průběhu stacionáře.)
Program vede
Bc.A et Bc., Ing. Radka Josková