Kreativní hraní Nehrazeno pojišťovnou


Distanční setkání ve skupině maximálně deseti účastníků umožňuje pomocí hereckých technik postupné uvolnění a zklidnění. Exprese těla, propojení dechu, hlasu, pohybu, imaginace a kreativity – tedy fyzické a duševní aktivity – může přinést aha efekt a následnou úlevu, odpočinek. Bonusem může být poznání svého vztahu k tělu a svému okolí.

Kurz začínáme cvičeními a etudami, které napomáhají osvojit si tělo jako nástroj pro sebevyjádření (fyzicky nenáročné a civilní cvičení – žádná pantomima nebo gymnastika). Budeme rozvíjet gestus těla – hraní tělem. Zaměříme se také na propojení dechu, hlasu a pohybu. Celý proces probíhá v pohodové atmosféře se vzájemnou důvěrou a respektem všech zúčastněných.

Možné přínosy:

Zvýšení sebevědomí a prohloubení sebeuvědomění, zlepšení řeči těla, snazší vystupování na veřejnosti, zlepšení schopnosti vést dialog a komunikovat. Také si začnete sami sebe více všímat, potkáte ve skupině nové zajímavé lidi, můžete se cítit uvolněnější a šťastnější.

Lektorka:  MgA. Vendula Ježková, Ph.D.

Termíny a cena: Každý čtvrtek 18:00-19:00, 350,-Kč

 

 

Reference:

“Je úplně jedno co děláš v práci a jestli jsi někdy hrál nebo o tom aspoň přemýšlel. Zažiješ něco úplně nového, mezi zajímavými lidmi z tak různorodých oborů až se budeš divit. A jestli tam přijdeš s hlavou jako balón z práce, tak tam prostě na všechno zapomeneš a budeš vnímat jen ten jeden okamžik, ve kterém právě jsi. A zase se o trochu víc poznáš.”
Jiří, bankovní úředník


“Kurzy doporučuji každému, i tomu, kdo se nechce stát hercem. Myslím, že pod citlivým vedením Vendy se mi daří postupně se zbavovat obav, zda vypadám dostatečně důstojně a seriózně před ostatními. Získaná uvolněnost se mi promítá i do běžného života a komunikace s dalšími lidmi. Zároveň se učím nahlédnout pod pokličku herecké profese, třeba sledování mnohokrát ohraných starých filmů dostalo pro mě díky kurzu úplně jinou dimenzi. A taky si na kurzech můžeme často “zablbnout” jako malé děti, přestože některým z nás už je 60+.”
Petr, fotograf

“Rozhodně doporučuji kurz pod vedením skvělé lektorky Vendulky Ježkové. Mě osobně kurz přinesl do života spoustu pozitivních změn a hlavně mě naučil, že na sebe nemám tlačit a chtít vše dělat ”jen dokonale nebo vůbec”, rozšířil mi obzory v kultuře a přirozenou cestou dovolil vystoupit z mé komfortní zóny.”
Marie, zubní laborantka

“Pokud chcete prožívat radost, štěstí, spokojenost se sebou, zvýšit svoji sebedůvěru a psychiku, vnímat všemi smysly, něco opravdu zábavného zažít, zbavit se chronických bolestí, potkat příjemné lidi, vnímat krásnou Vendulu, smát se a ještě mnohem víc. Moc, moc mi pomohla!”
Mirka

“Kurz jsem si moc užila, odcházela jsem vždy naplněná energií a spokojená. Naučila jsem se něco o sobě a při tom to byla zábava. Venda je empatická a umí kurz vést správným směrem. Děkuji a doporučuji.”
Klára, květinářka lučních květin